Wszystko co powinniście wiedzieć o VortalCloud i nie boicie się zapytać, ale my już to wiemy!

Z małymi problemami, ale o czasie ruszyliśmy z naszym systemem. I już na wstępie chciałbym dodać sporo informacji, których nie zdążyliśmy jeszcze umieścić na naszych stronach, a które wydają nam się dość istotne w ocenie naszej aplikacji.

Nasze Vortale dopiero raczkują.

Jeżeli możemy porównać serce naszego systemu - jakim są vortale - do narodzin istoty ludzkiej to trzeba otwarcie napisać: to dopiero początek. Stworzyliśmy zaczątek systemu, który z każdym dniem nabiera kształtów. Podobnie jest z prowadzonymi przez nas tematycznymi stronami, zwanymi przez nas vortalami:

 • zadbaliśmy o ich powstanie dywersyfikując ich wygląd, hosting, właściciela domeny czy nawet schemat urli,
 • cały czas pracujemy nad rozwojem frameworka vortali i dodawaniem nowych modułów,
 • planujemy otworzyć około 100 takich vortali do końca czerwca 2015 a w międzyczasie skupić się na ich jakości, dodając między innymi suplementary content czy niezależnie od klientów - uaktualniając je nowymi, wartościowymi artykułami,
 • pracujemy nad ich optymalizacją, szybkością działania (niedługo dodamy wpis opisujący nasze wyniki),
 • ale ...

Niektóre z nich to zupełne świeżaki wyjęte spod palców naszych webdeveloperów i programistów - nie mają prawa mieć jeszcze właściwego linkowania, a co za tym idzie wartości SEO. Doprowadzimy do tego systematycznie, cierpliwie, dbając przede wszystkim o jakość dodawanych artykułów.

Tak, w niektórych kategoriach jest mało vortali.
Zaplanowanych mamy po kilka, kilkanaście stron w ramach jednej kategorii, tak aby dodawanie artykułów było możliwe w jak największej ilości tematycznych miejsc. Docelowo ma to być kilkadziesiąt stron w ramach jednej kategorii. Nie mamy zamiaru również robić z nich precli - trzymamy się tematyki, a zawarte w nich kategorie będą ściśle powiązane z tematyką całego vortalu.

Tak, zdarzają się nam bugi i inne błędy.
Pracujemy nad systemem dość długo i choć wydaje nam się, że przetestowaliśmy go wzdłuż i w szerz to spotykamy się z błędami.
Staramy się naprawiać je jak najszybciej nadając priorytety. Dlatego za wszelkie zgłoszenia (z opisem i przykładami) będziemy bardzo wdzięczni.
Chcemy mieć stały i przede wszystkim doskonały kontakt z naszymi klientami i użytkownikami. Dlatego otworzyliśmy specjalny kanał supportowy: https://vortalcloud.zendesk.com/hc/pl, na którym oprócz personalizacji systemu zendesk pojawią się wkrótce (dajcie nam 24 godziny!) najczęstsze pytania dotyczące VortalCloud. Docelowo planujemy stworzyć w tym miejscu również społeczność, która razem z nami będzie rozwijała system.

Plany, plany, plany...
Są tak duże, bliskie i dalekie, że wymagają osobnego postu. W skrócie ma wyglądać to tak:

 • produkujemy około 10-15 vortali miesięcznie
 • w międzyczasie rozwijamy i optymalizujemy framework, dopracowujemy system (mamy już parę ważnych uwag od zewnętrznych testerów), linkujemy vortale
 • pracujemy nad pluginem integrującym strony spoza naszego frameworka (niedługo do dostępnych vortali trafi vitalogy.pl)
 • Inwestujemy w content i promocje
 • Rozwijamy społeczność
 • W przeciągu 3-4 miesięcy otworzymy serwis z możliwością zamawiania artykułów, który na starcie zintegrowany będzie z VortalCloud (jedna rejestracja, jedno kliknięcie do importu artykułów!)

... i ciężka praca.
Pracujemy w dużym zespole, podzielonym na działy odpowiedzialne za różne funkcjonalności VortalCloud. Mamy świetnych copywriterów, webdeveloperów i programistów, opiekunów vortali oraz dział wsparcia. I choć cieszymy się już bardzo ze startu, to wiemy jak dużo jeszcze przed nami pracy i wysiłku.
Dlatego pamiętajcie proszę, że to dopiero początek, jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Pozdrawiam
Maciej Chmurkowski