Pierwsze zmiany w pakietach

Z dniem dzisiejszym wycofujemy się opcji podlinkowywania wszystkich artykułów z naszych prywatnych sieci blogów, która znajduje się w ofercie z pakietami. Pytania, które w związku z tym zadawaliście uświadomiły nam, że możemy sobie bardziej zaszkodzić. Szczegóły w poście.

Tworząc Vortal Cloud zautomatyzowaliśmy szereg procesów, które zupełnie niezależnie mają wspierać promocję nie tylko samych vortali, ale również i pojedyńczych artykułów.
Parę istotnych narzędzi i ich API jest zintegrowane z naszą platformą. Mamy między innymi automatyczne postowanie nowych artykułów na FB,G+ czy też Twitterze, podlinkowanie wpisów na prywatnej sieci społecznościowej i do tej pory  również wspomniane linkowanie z naszej własnej sieci blogów.
Sieci te były przewidziane i zakładane równolegle z pierwszymi pracami nad naszym systemem. Dzisiaj wiemy, że choć sam pomysł był dobry, to zakładając nawet tylko kilka linków dla każdego artykułu przy ilości artykułów jakie zostaną do nas zgłoszone, może w duży sposób zaszkodzić każdemy vortalowi. Wynik: setki, nawet tysiące linków z tych samych platform blogowych, nienaturalny schemat.
Po dość długiej wewnętrznej dyskusji postanowiliśmy zawiesić te opcję do odwołania, a przynajmniej do czasu, kiedy wymyślimy lepszy sposób na podlinkowanie każdego z dodanych artykułów (skalowalny sposób, bo pomysłów jest wiele).
Wzamian wprowadzamy linkowanie głównych domen vortali oraz ruszamy z podpinaniem naszego własnego zaplecza, które również było równolegle przygotowywane. Szczegóły niebawem.

Maciej Chmurkowski