Case study: automatyczne linkowanie wewnętrzne w pakietach Linked, Pyramid, Pyramid Extra

Opisujemy zasadę działania linkowania wewnętrznego dla wszystkich pakietów, dla których jest to możliwe. Linkowanie to jest automatyczne i nie wymaga żadnych działań ze strony użytkownika.

W trzech oferowanych przez nas pakietach artykułów (Linked, Pyramid, Pyramid Extra) automatycznie uruchomione jest wzajemne linkowanie wewnętrzne (w ramach tego samego vortalu). Polega ono na wyświetlaniu linków z tytułami artykułów w sekcjach umieszczonych pod lub obok artykułu. Sekcje te, w zależności od vortalu mogą przybierać różne nazwy, najczęściej jest to sekcja o nazwie "Zobacz również".
Ma to przede wszystkim wzmacniać siłę kontentu naszych artykułów, a samo linkowanie jest naturalne - w końcu w tematycznym vortalu grupujemy tematycznie powiązane treści. Użyteczne  z punktu widzenia użytkownika, dobrze traktowane przez google.

Przyjrzyjmy się przypadkowi z naszego działu pomocy (dla zarejestrowanych użytkowników) oraz informacji o pakiecie Pyramid:

Końcowy efekt jaki uzyskujemy możemy zobaczyć online dla grupy 3 artykułów:

Poniższy screen pomaga zlokalizować opisywaną grupę linków.

Pyramid - grupa linków

Jak widać, każdy z artykułów z pakietu Pyramid linkuje do dwóch pozostałych.
Artykuł trafia do grupy linków w momencie jego publikacji (zmiana statusu) o czym informowani jesteśmy osobnym alertem. Widok grupy linków, w której istnieje jedynie możliwość usunięcia jednego z naszych artykułów z grupy, znajduje się w dwóch miejscach:

1. Widok pakietu (nad przyciskiem ze zmianą vortalu dla danego pakietu):

Pyramid - widok pakietu

2. Widok edycji artykułu (Prawy dolny róg wraz z informacjami o danym pakiecie)

Sam widok grupy linków przedstawia się następująco:

Pyramid - grupa linków

W ramach tego pakietu mamy jeden link follow z wybranego artykułu oraz po jednym linku nofollow, z naszego doświadczenia i testów wynika, że najlepiej wykorzystać jeden z artykułów jako główny a pozostałe  jako dodatkowy kontent wspierający główną treść. Użytkownicy nadal mogą trafić na naszą stronę po linku nofollow, a jak sama nazwa pakietu wskazuje, budujemy małą piramidę.

Czy wiecie, że Vortal Cloud pozwala na połaczenie takich piramid między sobą poprzez linkowanie między vortalowe? Wystarczy wyobrazić sobie jaka będzie siła dziesięciu takich tematycznie powiązanych piramid, podlinkowanych między sobą, linkujących do naszej strony...
O tym w następnym wpisie.