Linkowanie między artykułami umieszczonymi na różnych vortalach

W tym wpisie postaram się opisać i pokazać funkcjonalność jakiej nie posiadają inne platformy content-marketingowe - linkowanie między vortalami.

VortalCloud to system, który oprócz publikacji tematycznych artykułów z linkami zapewnia możliwość zbudowania piramid linkowo-kontekstowych. Oznacza to możliwość podlinkowywania swoich artykułów wzajemnie, nawet jeżeli opublikowane są na różnych stronach/domenach - pod warunkiem wykupienia pakietu Pyramid Extra.

Działanie Pakietu Pyramid Extra opiera się na podobnej zasadzie co działanie Pakietu Pyramid (patrz poprzedni wpis na blogu).

Różnica w obu pakietach polega na możliwości rozbudowy Grup Linków o dodatkowe, zewnętrzne linki do innych artykułów znajdujących się na innych vortalach. Dzięki temu działaniu możemy zbudować piramidę linków między vortalami o wielkości zależnej od ilości wykupionych pakietów Pyramid Extra.

Aby uzyskać takie linkowanie należy zacząć od założenia grupy extra linków:

Zakładanie grupy extra linków
Dodawanie grupy extra linków

W tym przypadku możemy dodać 2 grupy extra, bo wykupione zostały 2 pakiety Pyramid Extra.

Po dodaniu pierwszej grupy mamy możliwość przypisania do niej artykułów z naszych pakietów (nazwy grup są dowolne, ale mogą nam pomóc w późniejszym rozpoznawaniu linków/grup/kampanii):

Przykłady grup extra
Przykład nowej grupy extra linków

Samo dodawanie linków odbywa się na zasadzie wyboru linków spośród naszych artykułów. Możemy przefiltrować je wg kategorii lub wg danego vortalu.
Do grupy dodajemy linki do artykułów, które chcemy podlinkować między sobą - również między vortalami:

 

Dodawanie linków do grupy extra
Dodawanie linków do grupy extra

 

Po dodaniu obu linków (możemy dodać maksymalnie 4 różne artykuły do naszej grupy) zawartość grupy przedstawia się następująco:

Widok przydzielonych linków do grupy extra
Widok przydzielonych linków do grupy extra

Po synchronizacji vortali (odbywa się w godzinach nocnych) nasze linki zostaną opublikowane na stronach wybranych przez nas artykułów:

Przykład linkowania pomiędzy vortalami
Przykład linkowania pomiędzy vortalami

Każdy artykuł dodany w ramach grupy extra będzie linkował do pozostałych w tej samej grupie.

Przykład online:
Zmiany w branży SEO w świetle aktualizacji algorytmów Panda i Pingwin - linkuje do artykułów w ramach grupy wewnętrznej oraz do artykułu zewnętrznego:
Content marketing, jego rola i zastosowanie w reklamie - linkuje do artykułów grupy wewnętrznej oraz do artykułu powyżej.