Jak pisać, żeby sprzedać? Kilka sprawdzonych technik copywritingu

Dobrze napisana treść przyciąga klientów, zwiększa konwersję na stronie i zachęca do kupna produktu. Sprawdź, jak stworzyć skuteczny tekst sprzedażowy!

copywriting

 

Po pierwsze, poznaj odbiorcę i odpowiedz na jego potrzeby

Swoją ofertę kierujesz do konkretnej osoby – zastanów się więc, kim ona jest i czego może oczekiwać od Twojego produktu. Możesz stworzyć listę potencjalnych pytań od klienta, a następnie opisać swoje usługi w taki sposób, by odpowiedzieć na jego realne potrzeby.


Po drugie, przemyśl charakterystykę produktu

Nie pisz, że Twoja oferta jest najlepsza na rynku, a stosowane rozwiązania – najskuteczniejsze. Zamiast tego zastanów się, co wyróżnia Twój produkt i podkreśl te cechy, które są unikalne oraz istotne z punktu widzenia użytkownika. Zrób research konkurencji, udowodnij działanie produktu, zamiast pustych słów edukuj konsumentów i pokaż korzyści, jakie mogą osiągnąć.


Po trzecie, nawiąż komunikację

Mów do swojego odbiorcy bezpośrednio, stosując formy osobowe: „dla Ciebie”, „Tobie” itp. Używaj języka konsumenta, skupiając się na nawiązaniu relacji. Dzięki temu mocniej zaangażujesz go w przetwarzanie prezentowanych treści. Pamiętaj jednak, żeby nie być zbyt nachalnym: Twoja oferta powinna nakłaniać klienta do samodzielnego podjęcia decyzji zakupowej.


Po czwarte, opowiadaj historie

Storytelling to najskuteczniejsza forma prezentowania marki. Na czym polega? To nic innego, jak atrakcyjna (ale nie fikcyjna!) opowieść o Twojej firmie, która jest blisko klienta, której zależy na jego satysfakcji i rozwiązywaniu problemów. Opowieść, w której główną rolę – wraz z marką – odgrywa właśnie jej odbiorca.


Po piąte, uzupełnij treść obrazem

Ciekawa infografika, praktyczny film instruktażowy czy galeria inspiracji z pewnością zaciekawią Twoich klientów, pozwolą im lepiej poznać zastosowanie produktu i przerwą monotonię tekstu.