Content marketing: co publikować oprócz treści?

Pojęcie „content” kojarzy się nam zwykle z treścią artykułów, porad lub innych tekstów redakcyjnych. Tymczasem na blogu czy w serwisie możemy zamieszczać również inne typy materiałów - poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

content-marketing

Zdjęcia i filmy

Zamiast pisać o produkcie, opublikuj fotografie lub materiał filmowy, prezentujące sposób jego wykorzystania. Zamieść na blogu oryginalne, zabawne zdjęcia z codziennego życia w firmie. Wklej kilka kadrów, pokazujących rezultaty swojej pracy. Jeśli masz dostęp do recenzji klientów w formie nagrania, poproś o możliwość zamieszczenia ich na stronie.


Infografiki, prezentacje

To znacznie ciekawszy sposób przedstawienia raportu, instrukcji lub przewodnika po ofercie firmy. Oprawa graficzna sprawdzi się również w przypadku takich materiałów, jak poradnik dbania o produkt, krótki słowniczek terminologii branżowej, porównanie artykułów czy prezentacja korzyści z ich użytkowania. Taka forma jest nie tylko ciekawsza, lecz także bardziej przejrzysta i czytelna dla użytkownika.


Quizy, testy

Aby zaangażować czytelników w publikowaną przez Ciebie treść, stwórz ankietę dotyczącą wybranego produktu lub usługi, zapytaj o ich oczekiwania wobec Twojej oferty, sprawdź wiedzę dotyczącą dziedziny, w której prowadzisz działalność. W ostatnim przypadku możesz to zrobić w formie konkursu. Ciekawym pomysłem są również testy stricte rozrywkowe, niedotyczące bezpośrednio oferty, lecz tematycznie powiązane z daną branżą.


E-booki

Połączone z ofertą firmy, będą stanowić ciekawe urozmaicenie dla Twoich klientów. Prowadzisz sklep meblowy? Stwórz kilkunastostronicowy poradnik, dotyczący trendów w aranżacji wnętrz. Sprzedajesz samochody? Zrób zestawienie kilku modeli, porównując ich parametry. Jesteś prawnikiem? Udostępnij dokument z odpowiedziami na najczęstsze pytania klientów. Opracowany w ten sposób e-book nie musi być długi – ważne natomiast, żeby zachował rzetelność.


Aplikacje

W dobie internetu mobilnego stanowią bardzo atrakcyjny, a zarazem przydatny dodatek do oferty. Możesz stworzyć własne narzędzia lub udostępnić i opisać aplikacje, przydatne w branży, którą się zajmujesz.


Statystyki

Bazujące na danych systemowych, wynikach sprzedaży lub ankietach uzupełnianych przez użytkowników, pokażą odniesione przez Ciebie sukcesy w przystępnej formie graficznej. To dobry sposób na udowodnienie działania oferowanego produktu oraz pokazanie klientom bieżących wyników firmy.